Neutuchající úžas.

Točivý moment 400 Nm až 500 Nm[1]

Zrychlení 4,7 s až 3,9 s z 0 na 100 km/h

Výkon 225 kW až 310 kW[1]

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC: spotřeba paliva kombinovaná: 7,4-7,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 169-167 g/km;
Mercedes-AMG A 45 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 8,4-8,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 192-189 g/km;
Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 8,4-8,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 192-189 g/km[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.

Přednosti vozidla

Vždy na předních pozicích.

Nové modely Třídy A Mercedes-AMG představují jak optimální vstup do světa Mercedes-AMG, tak i špičkový výkon.

Mercedes-AMG Třídy A exteriér

Exteriér

Mercedes-AMG Třídy A interiér

Interiér

Design exteriéru

Permanentní potěšení!

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Maska chladiče specifická pro AMG, přední nárazník s dekory na otvorech pro přívod vzduchu, přední splitter a ozdobné prvky ve stříbrném chromu hovoří jasnou řečí tvarů: řečí Mercedes-AMG. Další typický prvek AMG: za příplatek dostupné 19palcové vícepaprskové disky kol (48,3 cm) a boční prahové nástavce AMG. Jasné prohlášení nejen po vizuální stránce.

Přední nárazník AMG

Na obrázku je přední nárazník modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

Pro model Mercedes-AMG A 35 4MATIC lze v exteriéru volit další odlišující prvky:

– masku chladiče specifickou pro AMG a nápis AMG
– přední nárazník se speciálními deflektory na vnějších otvorech pro přívod vzduchu
– přední splitter a ozdobné prvky na lamelách ve vnějších otvorech pro přívod vzduchu ve stříbrné chrome

Zadní nárazník AMG

Na obrázku je Mercedes-AMG A 35 4MATIC z pohledu zezadu.

Výrazný zadní nárazník AMG se specifickým difuzorem se čtyřmi vertikálními lamelami a dvěma chromovanými kulatými koncovkami výfuku o průměru 90 milimetrů se starají o nezaměnitelný vzhled tohoto vozu.

19palcové vícepaprskové disky kol AMG z lehké slitiny (48,3 cm)

19palcové vícepaprskové disky kol AMG z lehké slitiny

19palcové vícepaprskové disky kol AMG z lehké slitiny (48,3 cm), lakované matnou černou barvou a leštěné, s pneumatikami 235/35 R19 na 8 J x 19 ET 40.

Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+

Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+

Vedoucí pozice od samého začátku: výrazný sportovní design modely Mercedes-AMG A 45 jasně odlišuje od modelů Mercedes-AMG A 35 4MATIC a linie AMG. Díky přednímu nárazníku a krytu chladiče ve specifickém designu AMG a také kapotě motoru s powerdomy jsou rozdíly modelů Mercedes-AMG A 45 viditelné na první pohled. Přední blatníky, které jsou v porovnání s modelem Mercedes-AMG A 35 4MATIC výrazně širší, vytvářejí působivé efekty pro potěšení z jízdy.

Dynamický vzhled zadní části

Dynamický vzhled zadní části

Nápadným prvkem na sportovně rozšířené zádi jsou dvě dvojité koncovky výfuku s průměrem 82 mm (v modelu Mercedes-AMG A 45 4MATIC+) a 90 mm (v modelu Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+). Stejně jako specifický vzhled difuzoru se čtyřmi vertikálními lamelami. Celkový dojem dotváří odtrhová hrana AMG na střešním spoileru v barvě vozu.

Kola a třmeny kotoučové brzdy

Kola a třmeny kotoučové brzdy

Tento energický pohon dotváří za příplatek dostupné 19palcové kované disky kol (48,3 cm) s křížovými paprsky a červeně lakovanými třmeny kotoučové brzdy. Síla nově vyvinutého čtyřválcového motoru AMG s přeplňováním výfukovým turbodmychadlem je optimálně přenesena na silnici.

Přední nárazník AMG a powerdomy

Přední nárazník AMG a powerdomy

S předním nárazníkem a krytem chladiče ve specifickém designu AMG a kapotou motoru s nápadnými powerdomy se modely Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ jednoznačně odlišují od modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

Blatníky

Blatníky

Další, jednoznačně rozlišující znak: velký rozchod kol vpředu s nápadně vystouplými blatníky. Zde umístěný nápis „TURBO 4MATIC+“ zaujme na první pohled a jasně deklaruje: zde přichází model Mercedes-AMG A 45.

Design interiéru

Okamžité připojení.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Zaměření na výkon se zrcadlí v každém detailu: interiér modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC vynikne díky novému multimediálnímu systému MBUX a vzhledu zobrazení v režimu Supersport. Emotivní inscenace a intuitivní struktura ovládání na dvou displejích společně vytváří širokoúhlý kokpit. Další inovace: specifická středová konzola AMG s touchpadem a přídavnými spínači pro ovládání funkcí jako ESP®, manuální režim převodovky a adaptivní nastavení tlumení.

Sdružený přístroj AMG

Na obrázku je sdružený přístroj modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

Sdružený přístroj AMG nabízí atraktivní design AMG a cenné informace pro sportovně založené řidiče. To zajišťuje menu AMG doplňkovými sportovními informacemi jako např.:
– ukazatel převodového stupně (mj. žlutý symbol „M“v režimu manuálního řazení)
– rozehřívací menu (mj. teplota motorového a převodového oleje)
– menu nastavení (mj. nastavení AMG DYNAMIC SELECT)
– G-meter
– časomíra
– údaje o motoru

Středová konzola AMG

Na obrázku je středová konzola modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

Specifická středová konzola AMG je velmi sportovní a protažená směrem dozadu – její součástí je i spínač pro ovládání režimu manuální převodovky, třístupňového programu ESP® a podvozku AMG RIDE CONTROL (za příplatek).

MBUX (Mercedes-Benz User Experience)

MBUX (Mercedes-Benz User Experience)

Vychutnejte si krásu a inteligenci digitalizovaného multimediálního systému. Vy rozhodujete, jaké informace Vám zobrazí. Stejně flexibilní je i zadávání, například přes dotykový media displej.

Vytvořte si emoční pouto – z vozidla se stane Vaše vozidlo. Neboť rozšířené funkce MBUX se Vám zcela přizpůsobí. Řekněte „Ahoj Mercedesi“ a Váš systém MBUX bude připraven plnit Vaše přání. Osobní profily, funkce prognóz a také WiFi hotspot zcela nově definují pojem digitální zesíťování.

Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+

Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+

Nejen zvenku, ale i v interiéru modelu Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ je jasně patrné zaměření těchto vozidel na špičkové výkony. Multimediální systém MBUX, virtuální závodní inženýr AMG TRACK PACE nebo sportovní sedadla AMG: celý interiér je koncipován s důrazem na radost z jízdy a špičkový výkon.

Kokpit AMG

Kokpit AMG

Sportovně laděný exteriér nových modelů Mercedes-AMG A 45 má své pokračování také v interiéru. Multimediální systém MBUX se sdruženým přístrojem je se svými třemi různými vzhledy zobrazení včetně režimu Supersport s velkým otáčkoměrem jako stvořený pro špičkové výkony. Stylový doplněk představuje za příplatek dostupný volant AMG Performance.

AMG TRACK PACE

AMG TRACK PACE

Virtuální závodní inženýr AMG TRACK PACE náleží u modelu Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ v kombinaci s navigací na pevném disku a širokoúhlým kokpitem ke standardní výbavě*. Ve všech vozech Mercedes-AMG Třídy A je také dostupné menu AMG s doplňujícími informacemi jako ukazatel převodového stupně, menu Warm-up, menu Setup a G-Meter, Racetimer a údaje o motoru.

*Dostupné jako příplatková výbava pro model Mercedes-AMG A 35 4MATIC a Mercedes-AMG A 45 4MATIC+.

Sedadla AMG Performance

Sedadla AMG Performance

Žluté akcenty prochází celým interiérem modelu Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ a zdůrazňují závodní charakter vozidla. Za příplatek jsou dostupná sladěná sportovní sedadla AMG Performance s čalouněním v syntetické kůži ARTICO/mikrovláknu DINAMICA černé barvy se žlutým prošitím.

Výbavy AMG

Vytvořte si svou vlastní Třídu A Mercedes-AMG.

Sada AMG Night

Sada AMG Night

S nápadnými designovými prvky v černé a lesklé černé podtrhnete expresivní charakter vozidla. O výjimečný dojem se stará přední splitter lakovaný příslušným barevným odstínem a černé chromované koncovky výfuku. Determální tmavě tónovaná skla od sloupku B pak zase nabízejí i praktické výhody.

Sada AMG Aerodynamic*

Sada AMG Aerodynamic

Sada AMG Aerodynamic, vyvinutá ve větrném tunelu, zlepšuje jízdní vlastnosti při vysokých rychlostech a tvoří základ pro vyšší radost z jízdy. Montované díly zvyšují přítlačnou sílu. Pevně namontované zadní křídlo AMG je jasným prohlášením přání nekompromisní Performance.

Sada AMG Chrom Silver exteriér**

Sada AMG Chrom Silver exteriér

Plná individualita: se sadou AMG Chrom Silver exteriér zvýrazníte exkluzivní charakter Vašeho vozidla AMG. Přední splitter a ozdobné vložky v bočních prahových nástavcích jsou provedeny v barvě stříbrná chrome.

Sportovní sedadla AMG Performance

Sportovní sedadla AMG Performance

Se sportovními sedadly AMG Performance pro řidiče a spolujezdce dokonale splynete s kokpitem a získáte ideální boční oporu. Bočnice opěradel sedadel a sedáků se přesně přizpůsobí Vašemu tělu. Vychutnáte si tak dynamické jízdní manévry jako v opravdovém sportovním voze. V případě potřeby zajistí integrované vyhřívání sedadla příjemné pohodlí.

Tlačítka na volantu AMG

Tlačítka na volantu AMG

S tlačítky na volantu AMG získá Váš volant výrazný sportovní charakter: umožňují rychlé a cílené ovládání specifických funkcí jízdní dynamiky. Pro soustředěný, nerušený a výkonově orientovaný zážitek z jízdy – a pro autentickou atmosféru závodního vozu v kokpitu.

AMG TRACK PACE

AMG TRACK PACE

AMG TRACK PACE promění Vaše vozidlo AMG ve Vašeho virtuálního inženýra. Prostřednictvím časů okruhu, sektoru, zrychlení a také vybraných telemetrických údajů v reálném čase můžete cíleně analyzovat a zlepšovat své řidičské dovednosti.

Sada AMG DYNAMIC PLUS

Sada AMG DYNAMIC PLUS

Sada AMG DYNAMIC PLUS přináší maximální radost z jízdy a nejlepší možnou agilitu. Spojuje řadu komponentů Hihi Performance do atraktivní sady, která obsahuje nejdůležitější příplatkové výbavy pro další zvýšení jízdní dynamiky. Zážitek z jízdy v modelu Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ tak bude ještě emotivnější.

* Jen v kombinaci se sadou AMG Night.** Dostupné pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+.

Standardní výbava pro model A 35 4MATIC

Standardní výbava pro model A 35 4MATIC

Standardní výbava pro model A 35 4MATIC

Sada AMG Night pro model A 35 4MATIC

Sada AMG Night pro model A 35 4MATIC

Sada AMG Night pro model A 35 4MATIC

Sada AMG Night pro model A 45 S 4MATIC+

Sada AMG Night pro model A 45 S 4MATIC+

Sada AMG Night pro model A 45 S 4MATIC+

Sada AMG Aerodynamic pro model A 35 4MATIC*

Sada AMG Aerodynamic pro model A 35 4MATIC

Sada AMG Aerodynamic pro model A 35 4MATIC

Sada AMG Aerodynamic pro model A 45 S 4MATIC+*

Sada AMG Aerodynamic pro model A 45 S 4MATIC+

Sada AMG Aerodynamic pro model A 45 S 4MATIC+

Sada AMG Chrom Silver exteriér pro model A 45 S 4MATIC+**

Sada AMG Chrom Silver exteriér pro model A 45 S 4MATIC+

Sada AMG Chrom Silver exteriér pro model A 45 S 4MATIC+

* Jen v kombinaci se sadou AMG Night.** Dostupné pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+.

Perfomance

Koncentrovaný výkon.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Nový Mercedes-AMG A 35 4MATIC je poháněn nově vyvinutým čtyřválcovým motorem s přeplňováním výfukovým turbodmychadlem a výkonem 225 kW (306 k)[1], který zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Standardní pohon všech kol rozděluje hnací sílu plně variabilně od čistě předního pohonu kol až po distribuci v poměru 50:50. Pohon AMG Performance 4MATIC spojuje optimální trakci s velkým potěšením z jízdy. Dvouspojková převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G zajišťuje se svou velkou kapacitou zrychlení ve všech rychlostních rozsazích mimořádný dopředný tah: Instant Yesss.

Čtyřválcový motor s přeplňováním výfukovým turbodmychadlem

Čtyřválcový motor s přeplňováním výfukovým turbodmychadlem

Čtyřválcový motor AMG s přeplňováním výfukovým turbodmychadlem a výkonem 225 kW (306 k), točivým momentem 400 Nm[1], s technikou TwinScroll, vodním chladičem plnicího vzduchu a specifickým provedením nasávání vzduchu (potrubí čistého vzduchu) přenese svou enormní sílu na silnici.

AMG Performance 4MATIC

Na obrázku je pohon všech kol AMG Performance 4MATIC modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

Pohon AMG Performance 4MATIC s ještě rychlejší reakcí elektromechanické lamelové spojky pro plně variabilní rozdělení síly a vynikající trakci při zrychlení ze zatáček.

AMG SPEEDSHIFT DCT 7G

Na obrázku je převodovka AMG SPEEDSHIT DCT 7G modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

Převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G je Vaším ideálním partnerem pro sportovní styl jízdy. Za příplatek ohromí převodovka s dvojitou spojkou extrémně rychlou změnou převodového stupně, která také zvládá komfortní a téměř nepostřehnutelné procesy řazení. Vychutnáte si tak to nejlepší z obou světů – sportovní jízdu, nebo komfortní jízdu na dlouhé vzdálenosti, rozhodnutí je na Vás!

Podvozek AMG RIDE CONTROL

Na obrázku je podvozek AMG RIDE CONTROL modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

Podvozek AMG RIDE CONTROL dostupný za příplatek je Vaším klíčem k vynikající Performance při každodenním použití i na závodní trati. Adaptivní tlumení nabízí široké rozpětí mezi komfortním a velmi sportovním nastavením. Mezi nastavením Comfort, Sport nebo Sport+ volíte jen pomocí ovládání a charakteristika podvozku se okamžitě změní.

Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG 45 S 4MATIC+

Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG 45 S 4MATIC+

Nově vyvinuté špičkové hnací ústrojí se zdvihovým objemem dva litry a přeplňováním výfukovým turbodmychadlem TwinScroll je šampiónem v oblasti výkonu. Významným faktorem je také nová převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 8G včetně funkce RACE START. Podstatným způsobem přispívá k dechberoucímu zrychlení díky bleskurychlé změně převodového stupně bez znatelného přerušení hnací síly.

Čtyřválcový motor s přeplňováním výfukovým turbodmychadlem

Čtyřválcový motor s přeplňováním výfukovým turbodmychadlem

Nově vyvinutý čtyřválcový motor s přeplňováním výfukovým turbodmychadlem TwinScroll, vyráběný jako nejsilnější sériová varianta, pokračuje v tradici špičkového hnacího ústrojí svého předchůdce. Je to opravdový šampión v oblasti výkonu, který zrychlí vůz Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ s výkonem 285 kW (387 k) a točivým momentem 480 Nm[1] z 0 na 100 km/h za 4,0 sekundy. Model S má s 310 kW (421 k)[1] dokonce větší sílu a zrychlí vozidlo z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. Tato enormní síla pak musí být zkrocena zesílenou vysoce výkonnou brzdovou soustavou AMG s červeně lakovanými třmeny.

AMG Performance 4MATIC+

AMG Performance 4MATIC+

Nový model AMG Performance 4MATIC+ se systémem AMG TORQUE CONTROL umožňuje jízdní výkony na úrovni motoristického sportu. Dvě samostatně pracující spojky na zadní nápravě rozdělují sílu plně variabilně a podle potřeby na jednotlivá zadní kola. U modelu Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ jsou patrné zejména ve standardním režimu Drift.

AMG SPEEDSHIFT DCT 8G

AMG SPEEDSHIFT DCT 8G

S funkcí RACE START dosáhnete optimálního zrychlení ze stání. Částečné přerušení zapalování při řazení vyššího převodového stupně a automatická funkce meziplynu při řazení nižšího převodového stupně přitom zajišťují zejména v jízdním programu S+ emotivní zvukový efekt.

Porovnání motorů

Srdcem pohonu AMG je motor.

Mercedes-AMG

Mercedes-AMG A 35 4MATIC: spotřeba paliva kombinovaná: 7,4-7,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 169-167 g/km;
Mercedes-AMG A 45 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 8,4-8,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 192-189 g/km;
Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 8,4-8,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 192-189 g/km[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.

Aktuální nabídky

Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

Neutuchající úžas!

Od 1 216 050 Kč vč. DPH.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC.

Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+

Od 1 535  490 Kč vč. DPH.